KONST / Litografier / Färglitografi 14632201
nr 1463 2201
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, 2 st Signerade, yttermått inklusive ram: 47x57 cm
Kondition: 1 med fuktskada
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 25 april 2022
kl 18:55:18
800 kr
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
25 apr